Сьогодні, 6 липня, у Львові вшанували пам’ять жертв ракетного обстрілу на вулиці Стрийській, який рівно два роки тому забрав життя 10 львів’ян. На місці трагедії провели поминальну молитву та відкрили меморіальну таблицю пам’яті загиблих від ворожого ракетного удару. Про це повідомила пресслужба ЛМР.
В дворі будинків на вулиці Стрийській, де 6 липня 2023 року влучила російська ракета, зібралось десятки рідних, близьких і знайомих львів’ян, які загинули в той день. Люди принесли квіти, запалили лампадки та разом із священнослужителями прочитали молитву.
Також до роковин на фасаді будинку встановили меморіальну таблицю із фотографіями та іменами 10 загиблих людей. Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, ця таблиця – це пам’ять про ціну нашої свободи і про тих, кого вже не повернути.
«Два роки тому нелюди забрали життя десяти людей, які жили в цих будинках. Я пам’ятаю, як тоді рятувальники і працівники комунальних служб цілодобово розбирали завали з надією, що хтось з цих людей ще живий. Але, на жаль, дива не сталось.
Тоді весь світ бачив цю трагедію нашого міста, тоді ми отримали шрам на все життя. Але для нас було важливим всупереч всьому відновити ці будівлі, повернути людям їх втрачені домівки. Зараз в цьому дворі пульсує життя і це – найважливіше. Щоб не робив ворог, ми повинні жити далі та пам’ятати кожного і кожну, хто загинув внаслідок цієї жахливої війни», – сказав мер Львова.
Додамо, що будинки № 62, 64, 66 та 68, які найбільше постраждали від удару, повністю відбудовано, завершується відновлення частини фасадів. У внутрішньому дворику облаштовано дитячий майданчик та затишний простір для відпочинку. Всі люди отримали кошти на ремонти квартир, дехто вже навіть повернувся додому. Мешканці розповідають, що після пережитої біди стали ближчими одне до одного і щовечора збираються у дворі, щоб поспілкуватися.
Нагадаємо, 6 липня 2023 року відбувся один з наймасштабніших обстрілів Львова, внаслідок якого загинуло 10 людей, ще 48 отримали травми. Тоді на вулиці Стрийській було пошкоджено 17 будинків (а 4 будинки № 62, 64, 66, 68 були практично зруйновані); пошкоджено 17 дахів і вибито приблизно 3 тисячі вікон.
Спочатку в чотирьох найбільш постраждалих будинках провели протиаварійні демонтажні роботи, тоді консерваційні роботи, а далі відмуровували зруйновані поверхи. Станом на зараз всі роботи тут вже зроблено, залишається завершити роботи з оздоблення фасаду із зовнішньої сторони. Важливо було повернути будинку до такого стану, якими їх побудували 100 років тому, оскільки це – спадщина ЮНЕСКО.
Фото: ЛМР