фото умовне
Голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що за даними Міністерства освіти і науки, у закладах освіти Львівщини у 2024/2025 навчальному році за нормативної потреби в 985 ставок практичних психологів близько 30% залишається вакантними. Ще критичнішою є ситуація із соціальними педагогами – понад 50% посад не заповнені.
«Масовий відтік фахівців у приватний сектор спричинений низьким рівнем оплати праці та застарілими нормами навантаження. Згідно з чинними штатними нормативами, ставка практичного психолога чи соціального педагога вводиться лише за наявності 700 учнів у міських школах та 300 – у сільських. Це створює надмірне навантаження, коли один спеціаліст змушений працювати з кількома сотнями дітей».
Він вважає, що державна політика у сфері оплати праці та нормування навантаження фахівців потребує перегляду: необхідні системні зміни та оновлення нормативно-правової бази.
Козицький звернувся до уряду, МОНу та Мінфіну:
«Ми пропонуємо встановити норму введення однієї посади практичного психолога або соціального педагога на 400 учнів у міських закладах загальної середньої освіти та на 150 учнів у сільських і селищних закладах».
Крім того, пропонують запровадити надбавку у розмірі 100% посадового окладу для всіх практичних психологів і соціальних педагогів, які працюють у закладах дошкільної та загальної середньої освіти.
Нагадаємо, що наприклад, у Львові вчителі мають найнижчі зарплати серед всіх працівників у комунальній сфері. До 1 грудня 2024 року оклад вчителя був 7200 гривень. Після збільшення військового податку до 5% ця сума зменшилася до 6 860 гривень. Голова постійної комісії освіти і науки Львівської міської ради Вікторія Христенко повідомляла, що Кабмін обіцяв підняти зарплату з 1 квітня 2024 року, але цього не сталося.
В місті з лютого 2025 року запровадили програму «Педагоги, які надихають», яка передбачає порядок обрання тисячі освітян для преміювання та суму премії, яку вони отримуватимуть.