Україна і рф провели черговий етап обміну полоненими. Наймолодшому звільненому захиснику виповнилося лише 20 років. Найстаршому – 59 років.
Він став восьмим за рахунком у рамках червневих домовленостей у Стамбулі. Про це повідомив Президент України Зеленський, пише DailyLviv.com.
“Наші люди вдома. Більшість із них перебувала в російському полоні ще з 2022 року”, – повідомив президент Володимир Зеленський.
За його словами, сьогодні повертаються захисники, які боронили Україну в різних регіонах: Донеччина і Маріуполь, Луганщина, Харківщина, Херсонщина. Це воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту.
А також цивільні.
Водночас, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець уточнив, про особливість цього обміну.
“Особливість цього обміну в тому, що вдалося повернути захисників, яких Росія засудила на тривалі терміни ув’язнення. Переважна більшість звільнених потрапила в полон у 2022 році”, – написав він.
Також додому повертаюся й військові, які вважалися зниклими безвісти. Серед повернутих є офіцери.
“Цей обмін – результат масштабної роботи державних органів, що входять до складу Коордштабу з питань поводження з військовополоненими. Процес триває за дорученням Президента України”, – уточнив Лубінець.
Серед визволених сьогодні знову є оборонці Маріуполя, які утримувалися в неволі з 2022 року. Переважна більшість звільнених перебувала в полоні понад 3 роки.
Попередній етап відбувся у четвер, 26 червня. У його рамках з полону повернули військовослужбовців ВМС, Сухопутних і Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, а також Нацгвардії та Держприкордонслужби. Кількість звільнених, як і на етапах до цього, не розголошували.
Більшість перебували в полоні понад три роки. Серед них були рядові, сержанти та офіцери, зокрема захисники Маріуполя і ті, кого росіяни захопили під час відступу з Чорнобильської АЕС. Тоді були обміняні молоді бійці, тяжкопоранені та хворі – категорії згідно з домовленостями в Стамбулі.
До слова, 2 липня Україна повернула Москві рештки двох тіл, на яких були жетони армії рф.