Після року опрацювання концепції військового меморіалу на Личаківському цвинтарі у Львові місто переходить до нового етапу: розробки проєктно-кошторисної документації. Рішення про це прийняли сьогодні, 4 липня, на засіданні виконавчого комітету. На цьому етапі визначатиметься почерговість виконання робіт, вартість будівництва меморіалу, технічні рішення та способи реалізації задуманого проєкту.
Так, «Музей «Личаківський цвинтар» офіційно став замовником проєктно-кошторисної документації на будівництво меморіалу. Підприємство також отримало повноваження замовника будівництва, зобов’язане отримати вихідні дані для проєктування, укласти договір з переможцем Всеукраїнського архітектурного конкурсу та провести відповідну експертизу.
Сьогоднішнє рішення складається з двох частин, каже керуючий справами виконавчого комітету Євген Бойко: перша – це є розроблення плану організації території історико-культурного заповідника «Личаківський цвинтар». Друга частина рішення – визначення замовника розроблення проєктно-кошторисної документації.
«Зараз це буде ескізний проєкт. Він коштуватиме для бюджету міста приблизно 800 тис. грн. І саме цей ескізний проєкт дасть нам відповіді на запитання, скільки буде коштувати загальний робочий проєкт».
Також посадовець зауважив, що на цьому етапі команда проєктантів зможе приступити до виготовлення зразків надмогильних споруд з різних матеріалів, як і було домовлено під час консультацій з родинами. Виготовлені прототипи дадуть змогу обрати найбільш відповідний матеріал для встановлення їх на місці поховань.
Нещодавно у Львові представили оновлений проєкт меморіального комплексу, присвяченому Героям, загиблим у війнах за незалежність України. Архітектори працювали над ним понад рік разом із родинами полеглих, експертами та громадськістю. Однак проєкт ще потребує доопрацювання. Про ключові зміни, символіку, а також про нові ділянки поховань і що ще потрібно змінити, читайте в інтерв’ю «Твого міста» з Іваном Щурком, архітектором, викладачем ЛНАМ, координатором громадської ініціативи «Незнаному воякови», що займається пошуком дослідженням і впорядкуванням українських воєнних поховань першої половини XX ст.
___________________________________________________________________________________________________