Три випускниці львівської гімназії склали НМТ на 200 балів. Які результати тесту цьогоріч та як далі вступати у виш

25 червня закінчилася основна сесія складання Національного мультипредметного тесту (НМТ).

Умовне фото / Unsplash


Віхаста Софія, Махновська Марта та Пік Вероніка – цьогорічні випускниці Львівської правничої гімназії, які здобули 200 балів на НМТ з різних предметів: Софія – з математики, Марта – з англійської та Вероніка – з української мови.


«Шкільні знання дуже допомогли під час підготовки. Українська мова – це про правила та винятки до них, які я у школі добре вчила і багато практикувалася», – говорить «Твоєму місту» Вероніка Пік. Дівчина ділиться, що завдяки правильному розподілу часу на підготовку та відпочинок, підтримці близьких і репетиторів, їй вдалося добре скласти екзамен.


«На місці складання трішки переживала, хоч і розуміла, що я зробила вже все можливе від себе при підготовці. Учні поряд намагалися бути позитивними. Загалом ситуація на місці складання тесту не додавала стресу», – додає Вероніка.


Вона переконана: важливо підтримувати тих, хто здаватиме тест. «Особисто мені допомагали такі слова: «те, що ти зараз відчуваєш – це нормально», «ми поруч, ти зі всім обов’язково впораєшся», «у тебе все складеться якнайкращим чином». Точно не варто недооцінювати когось, використовувати фрази на зразок «ну ти і так складеш», «ну це ж легко», бо вони додають невпевненості в собі, і людина починає сумніватися у своїх силах».


Софія Віхаста ж розповідає, що з математики їй допомогла велика кількість практики, особливо над складнішими завданнями, які отримувала від класної керівниці у школі. Дівчина готувалася самостійно, зокрема проходила безкоштовні вебінари на онлайн-платформах. «У порівнянні з тими завданнями, моя сесія видалася досить легкою, тому хвилювання швидко минулося, коли зрозуміла, що знаю, як виконувати всі завдання».


Софія навчалася за чітким графіком: півтори години навчання і 30 хв перерви без телефону. Вона говорить, що на перерві намагалася робити щось геть інше, наприклад, малювати або йти на прогулянку.


«Я своїм батькам сказала, аби мені нічого не казали у той день. Але я б сказала ставитися з гумором і точно не перебільшувати значення НМТ. Завжди є альтернатива».


До слова, нещодавно у мережі ширилася новина про те, що навіть носії англійської мови склали цьогорічне НМТ з англійської на досить низький бал. Вона породила чимало негативних коментарів і обурень у соціальних мережах.


Марта Махновська вважає, що такі новини радше шкодять і поширюють паніку серед абітурієнтів, які ще не склали НМТ.  Про сам тест з англійської каже: «Для НМТ з англійської достатньо орієнтуватися у мові і розуміти прочитане. Хоча, мушу зазначити, що цьогорічний іспит дещо складніший за минулорічний. Але все одно всі завдання досить схожі між собою, особливо граматика».


Вона каже, що ніколи себе не перевантажувала. «Коли я відчувала, що вже втомлена, то йшла спати чи брала перерву, тому я ніколи не сиділа над навчанням до ночі».


Але Марта переконана: НМТ – це важливо, але не потрібно надто сильно хвилюватися: «Варто підтримувати випускників і казати, що їхні бали не визначають повністю їхнє життя, і після НМТ воно не закінчується».


З якого предмету цьогоріч є найбільше 200-бальників


У 2025 році зросла частка учасників національного мультипредметного тесту (НМТ), які подолали пороговий бал із математики. Крім того, саме з цього предмета абітурієнти найчастіше отримували максимальні 200 балів.


Про це свідчать результати 13 із 17 основних сесій НМТ, повідомили в Міністерстві освіти і науки України.


За інформацією організаторів, на основні сесії з’явився 91% із понад 317 тисяч зареєстрованих учасників. У МОН зазначають, що цей показник вищий, ніж торік.


Найбільше учасників тестування (понад 236 тисяч) – цьогорічні випускники шкіл. Частка тих, хто складав НМТ за кордоном, залишилася на стабільному рівні.


Найбільшу кількість 200-бальників (1163 особи) зафіксували саме з математики. Високі результати з англійської мови показали 765 учасників. Ще 658 майбутніх вступників склали українську мову без жодної помилки.


Про подачу документів до вишу


1 липня розпочалась робота сервісу створення електронних кабінетів для вступників до закладів вищої освіти на програми бакалаврату, пише Osvita.ua.


Для створення кабінету вступник має увійти на сторінку системи подання заяв в електронній формі.


Для реєстрації електронного кабінету вступник має вказати адресу електронної пошти, яка надалі буде логіном для входу.


Важливо: під час реєстрації електронного кабінету заборонено використовувати електронні адреси заблокованих в Україні сервісів, наприклад, mail.ru, yandex.ru тощо.


У ході реєстрації електронного кабінету вступник має внести дані:


  • одного із сертифікатів ЗНО/НМТ (номер, пін-код та рік отримання). Рік отримання абітурієнт має вибрати з випадного списку. Якщо вступник має кілька сертифікатів, для реєстрації необхідно використати лише один з них, а інші додати в особистому електронному кабінеті вступника вже після реєстрації;

  • свідоцтва про повну загальну середню освіту (атестата) – серію, номер.


 


Реєстрація електронного кабінету вступника можлива тільки з атестатом, виданим не раніше 1998 року. Якщо документ видано до 1998 року, то такому вступнику доведеться подавати заяву в паперовому вигляді безпосередньо в закладі освіти.


Якщо у вступника відсутній сертифікат ЗНО/НМТ, йому необхідно встановити ознаку «Не маю сертифікатів НМТ (ЗНО)» та зареєструвати електронний кабінет вступника з документом, що посвідчує особу.


Після цього на електронну адресу надійде лист для активації доступу до електронного кабінету, який необхідно активувати протягом 15 хвилин.


Після активації електронного кабінету вступник має завантажити таку інформацію про себе:


  • контактний номер телефону (у форматі 380 – для України, або форматі тієї країни, де наразі перебуває вступник);


  • кольорову фотокартку вступника (3х4 см).


Файли потрібно завантажувати у форматі JPG (JPEG), а максимальний розмір такого файлу не має перевищувати 1 Мб.


Також вступники мають пам’ятати, що фото, завантажене в е-кабінет, заклади освіти використовуватимуть для випуску студентського квитка.


У ході реєстрації вступники мають уважно перевіряти, чи коректно завантажені усі дані, адже після подання першої заяви внести будь-які зміни до електронного кабінету вже неможливо.


Прийом заяв та документів від вступників триватиме з 19 липня до 18.00 1 серпня 2025 року.


Загалом особисті електронні кабінети вступників працюватимуть протягом усієї вступної кампанії, тобто до 20 жовтня 2025 року.


Вікторія Лесів






Джерело