хто зі споживачів платитиме більше

Головна причина підвищення – погашення заборгованості перед НЕК «Укренерго».

Фото: William Pei Yuan/ unsplash


Національна комісія, що контролює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла рішення про підвищення тарифів на розподіл електроекрергії для непобутових споживачів. Для населення тарифи залишаться без змін. Це підтверджується офіційним повідомленням регулятора.


В середньому тарифи зростуть на 14% для споживачів першого класу напруги та на 23% — для другого класу.


Найбільше підвищення може стосуватися клієнтів «Рівнеобленерго», «Кіровоградобленерго» та «Хмельницькобленерго». Мінімальне – для споживачів «Чернігівобленерго», «Черкасиобленерго» та «Львівобленерго».


Як зазначає НКРЕКП, основна мета збільшення – погашення боргів перед НЕК «Укренерго», підготовка енергосистеми до осінньо-зимового сезону та формування аварійного запасу обладнання на випадок можливих атак.


Окремо в жовтні планується вивчення тарифів для прифронтових областей: Запорізької, Миколаївської, Сумської та Харківської, а також для компанії «ПЕМ ЦЕК».


Інформація для довідки


Споживачі оплачують розподіл електроенергії за двома класами напруги: перший клас – якщо лінія перевищує 27,5 кВ або споживання перевищує 150 000 МВт·год на місяць. Другий клас – якщо лінія менша за 27,5 кВ.