Вищий антикорупційний суд визнав головного інженера ДП “Кіностудія ім. О. Довженка” Тимофія Пархоменка та директора приватної компанії Максима Мінчука винними у схемі постачання обладнання. Обидва отримали тривалі терміни ув‘язнення і конфіскацію майна. Про це повідомили пресслужби ВАКС і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
14 серпня Вищий антикорупційний суд оголосив рішення у справі про розкрадання понад 4,4 млн грн, яке завдане державному підприємству “Кіностудія ім. О. Довженка”.
За вироком, головний інженер кіностудії Тимофій Пархоменко візьме 7,5 року за ґратами з конфіскацією половини свого майна. Директор приватної компанії Максим Мінчук отримає 8,5 року ув’язнення з повною конфіскацією майна. Після виконання покарання обидва не матимуть змоги обіймати певні посади протягом трьох років.
Вирок можна оскаржити протягом 30 днів в Апеляційній палаті ВАКС.
Слідство встановило, що у листопаді 2018 року ДП “Кіностудія ім. О. Довженка” оголосило тендер на закупівлю телевізійного та аудіовізуального обладнання. Ще до початку торгів директор приватної компанії домовився з головним інженером про “співпрацю”. В результаті компанія виграла тендер та уклала договір без штрафних санкцій за затримки у поставках.
Хоча обладнання мали бути доставлені до кінця 2018 року, цього не відбулося. Натомість Пархоменко звітував керівництву про те, що постачальник надав інше обладнання, і кіностудія виплатила гроші. Фактична постачання відбулося лише в квітні 2019 року і не в повному обсязі. Загальна вартість непоставленого обладнання перевищила 4,4 млн грн.
«Твоє місто. Київ» – це сучасне незалежне медіа європейської столиці, яке висвітлює міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, котрі змінюють місто на краще.