Найгірша вода у колодязях, каптажах, свердловинах, які часто є єдиним джерелом води в сільських громадах.
Про це повідомила Держпродспоживслужба пише DailyLviv.com. У першому півріччі 2025 року фахівці Держпродспоживслужби провели системний моніторинг безпечності та якості питної води — як у складі міжвідомчих комісій, так і під час перевірок. Загалом обстежено 7 715 об’єктів водопостачання, на 5 328 з яких (69%) виявлено порушення.
Найбільше порушень зафіксовано на нецентралізованих джерелах — 3 195 об’єктів. Це колодязі, каптажі, свердловини, які часто є єдиним джерелом води в сільських громадах. У межах централізованого водопостачання проведено 682 884 лабораторних досліджень проб питної води, з яких у 22 611 випадках виявлено відхилення за санітарно-хімічними показниками. Ще понад 800 випадків невідповідностей — у пробах з джерел нецентралізованого водопостачання.
Поверхневі водойми також залишаються під посиленим наглядом. Зі 163 досліджених проб у 15 випадках виявлено мікробіологічне забруднення. Також зафіксовано два випадки отруєння дітей нітратами у Полтавській та Київській областях. Медичний діагноз — метгемоглобінемія, небезпечне ускладнення, пов’язане зі вживанням води з надмірним вмістом нітратів.
Для зниження ризиків уже проведено понад 690 тисяч лабораторних досліджень проб води. Держпродспоживслужба надала понад 3000 рекомендацій органам влади, ініціювала 255 засідань комісій ТЕБ та НС, а також перевірила та погодила сотні програм виробничого контролю води.