Як львівський «Гомін» підкорив інтернет та у місті планують перепланувати один з районів. Підсумки доби

Нині, 3 липня, та 1 226 доба героїчного спротиву агресії рф.

Фото зі сторінки хору «Гомін»


Акцент дня: Львівський ветеринарний університет тепер називатиметься по-іншому. Торік до ветеринарного приєднали університет природокористування.





Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 140 бойових зіткнень, з них 41 та 19 на Покровському та Південно-Слобожанському напрямках. 14 разів ворог атакував на Лиманському напрямку та також 14 – на Новопавлівському.


Противник завдав двох ракетних та 50 авіаційних ударів, застосувавши сім ракет та 60 керованих авіабомб, використав для ударів 1 206 дронів-камікадзе, здійснив майже 4 000 обстрілів позицій наших військ та населених пунктів.




Та: «Життя після фронту є!». Іван Тимочко про силу, біль і шлях реабілітації військових. Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко для нового проєкту «Твого міста» та Медичного центру NOVO розповідає, чому лікування й реабілітація – це відповідальність, як ветерани можуть знову знайти себе, де шукати підтримку і чому звернення по допомогу – не слабкість, а сила.



Тема дня: «Цей хор, цей хор!» Як львівський «Гомін» підкорив інтернет. Інтерв’ю з керівниками. «Треба припинити робити концерти, коли музиканти співають чи грають для музикантів», – каже Вадим Яценко, художній керівник львівського муніципального хору «Гомін». Коротке відео з їхнього концерту завірусилось у соцмережах – за кілька днів його переглянуло понад 5 мільйонів глядачів лише на сторінці Львівського органного залу, до якого входить хор. Хористи в джазовій обробці переспівали пісню Степана Гіги «Цей сон, цей сон» – і понеслося: хто цей хор, хто цей баритон, де купити квитки на концерт? Із диригентом львівського «Гомону» Вадимом Яценком та співкерівником Львівського органного залу Тарасом Демком «Твоє місто» поговорило про унікальність українського хорового мистецтва, а також чому частина українців продовжує слухати російське і що з цим робити.



Ключові події


1. Папа Єпископам УГКЦ: молюсь, щоб мир якомога швидше вернувся в Україну. «Я близький до вас, і через вас я близький до всіх вірних вашої Церкви».





Та: США припинили поставки частини боєприпасів в Україну. Рішення ухвалили через зниження запасів зброї в американських арсеналах;



2. У Львові з Пагорба Слави ексгумували 90% радянських поховань. Серед них – могили агентів НКВС Миколи Кузнєцова та майора Степана Путіна. Ці поховання планують переносити останніми – за окремим протоколом.





3. Як і за скільки у Львові можна купити проїзний на місяць. Пояснення. Вони матимуть необмежену кількість поїздок виключно для їх власників.





Та: У Львові проведуть експертизу щодо МАФів на Героїв УПА. За її результатами можна буде ініціювати процедуру демонтажу незаконних конструкцій;



4. Зі сквера в Києві вкрали дерева, висаджені на честь загиблих журналістів. Мова про сакури, які є символом пам’яті про тих, хто віддав життя, показуючи світові правду про війну в Україні.





Та: Загадковий мешканець Пекарської, який змінив ісламський світ на краще. Його ім’ям названа площа біля ООН, проте мало хто знає, що цей неймовірний чоловік був львів’янином;



5. Нині в одному із районів Львова оброблятимуть дитячі майданчики від кліщів. Обробка розпочнеться о 9:00.





Слава Україні. Гарного Вам дня!



Джерело