У Львові чоловік став донором печінки для дружини

У Львові провели унікальну трансплантацію печінки між подружжям.

Умовне фото


У Львові провели унікальну трансплантацію: чоловік став донором печінки для своєї дружини. Такий випадок є рідкісним у медичній практиці, адже лише близько 25% родичів можуть стати донорами печінки через складні анатомічні й імунологічні вимоги. Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.


43-річна Віра Стужук з Івано-Франківська роками страждала від незрозумілих симптомів: слабкості, частих застуд, гінекологічних проблем, болю в шлунку. Медики не могли встановити точний діагноз, тож лікування обмежувалося лише тимчасовим полегшенням. Торік стан Віри різко погіршився — з’явився сильний свербіж, шкіра почала жовтіти.


«Я просто роздирала шкіру. Було відчуття, ніби тіло палає», — згадує Віра.


Лише після ретельного обстеження у Лікарні святого Пантелеймона у Львові жінці встановили остаточний діагноз — вроджене аутоімунне захворювання, яке поступово руйнувало печінку. Через це орган дійшов до стадії цирозу, і єдиним шансом на порятунок була пересадка.


«Імунна система Віри помилково атакує власні клітини, вважаючи їх чужорідними. Це і стало причиною цирозу печінки. Врятувати її могла лише трансплантація», — пояснюють медики.


Віру внесли до листа очікування на пересадку від посмертного донора. Паралельно лікарі розпочали перевірку її чоловіка Сергія на сумісність. Шанс був дуже низьким — лише близько чверті родичів можуть стати живими донорами у таких випадках.


Та цього разу шанс спрацював: Сергій мав ту ж саму групу крові, а також повністю відповідав іншим критеріям.


«Стати донором — я прийняв це рішення за секунду. Бо це ж моя дружина. Я не міг інакше», — каже Сергій.


Операцію провели фахівці Центру трансплантології. Хірурги розділили печінку Сергія й пересадили її частину Вірі. Обоє успішно перенесли операцію та нині разом проходять реабілітацію.



 



Джерело