У Львівському медуніверситеті щорік знижується прохідний бал. Чому так і на що найбільше вступали

Майже всі програми університету — одразу магістерські.

фото: ЛНМУ


У 2024 році прохідний бал на основні спеціальності у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького становив 168. Для порівняння: у 2022-му він був на рівні 181. Про це свідчать дані порталу «Вступ.Освіта.ua».


На зниження прохідного балу вплинули кілька чинників: повномасштабна війна, збільшення кількості бюджетних місць та зниження конкуренції серед вступників. Про це у коментарі «Твоєму місту» повідомила Людмила Майор, помічниця ректора з питань інформаційного забезпечення та комунікації.


«До війни у нас було 400 бюджетних місць, нині — 460. Це замовлення Міністерства охорони здоров’я, щоб надати можливість абітурієнтам вступати в безпечні регіони», — пояснила вона.


За її словами, конкуренцію зменшують також демографічні чинники: менша кількість випускників шкіл та еміграція молоді.



У Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького переважна більшість спеціальностей — це інтегровані магістерські програми, які стартують одразу з першого ж курсу.


«Медики і педіатри навчаються шість років, стоматологи й фармацевти — п’ять. Після завершення навчання вони одразу отримують диплом магістра, а не спеціаліста», — зазначали Людмила Майор.


Зазначають, що єдина спеціальність, де передбачено спочатку бакалаврат, а вже потім окрему магістратуру — це «Фізична терапія та реабілітація». Саме вона наразі має найбільший попит: із 50 місць 30 — бюджетні, тому прохідний бал тут вищий, ніж на інші напрямки.


«Ми не займаємось авантюризмом. Не набираємо факультети з усіх охочих лише заради кількості. Ми хочемо чесно і якісно навчати студентів, надавати їм повноцінну освіту», — наголошують в університеті.



Окремо також функціонують дві магістерські програми для людей, які вже мають вищу освіту. Наприклад, на «Протезування-ортезування» можуть вступати й бакалаври фізичної терапії.


Водночас спеціальність «Стоматологія» залишається традиційно популярною, однак тут лише 7 бюджетних місць. Через це прохідний бал іноді сягає 190.


Щодо відрахувань, то після різкого зростання у 2022 році, коли університет залишило 30–40% студентів (здебільшого за власним бажанням), ситуація стабілізувалася. У 2024 році рівень відрахувань становить близько 7–8%.


Основна причина — нездача Єдиного державного кваліфікаційного іспиту КРОК-1 або КРОК-2, які проводяться на третьому та випускному курсах відповідно.


«Іспити КРОК-1 і КРОК-2 проводить Центр тестування, а не університет. Програми привозять опечатаними під супроводом спецслужб — ми до цього процесу не маємо жодного стосунку і не впливаємо на нього. Тож відрахування відбуваються природним шляхом, залежно від результатів», — підсумувала Майор.


Нагадаємо, що Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького ввійшов до переліку закладів, що мають право здійснювати підготовку лікарів-резидентів. Детальніше – за посиланням.


Анастасія Лаврук








Джерело