Сьогодні, 21 червня, в районі вулиці Замарстинівської у напрямку Брюховичів львів’яни зафіксували політ невідомого літального апарату, подібного на дрон.
Про це повідомили читачі DailyLviv.com.
Літальний апарат бачили і чули львів’яни орієнтовно о 18 годині 21 червня. Пронизливий звук налякав мешканців, які опинилися в зоні польоту дрона.
Це вже вдруге мешканці міста зауважують в цьому районі політ невідомого літального апарата. Попереднього разу він також з’являвся тут у вихідні тиждень тому.
Нагадаємо, раніше у цьому районі були розташовані військові склади, які кілька років тому евакуювали.
Як відомо, з початком повномасштабної війни, використання повітряного простору для цивільних дронів заборонено. Будь-які несанкціоновані польоти безпілотних літальних апаратів можуть бути розцінені як шпигунство або диверсійна діяльність.
На Львівщині, як і в інших регіонах, запускати дрони можна лише за погодженням зі Службою безпеки України (СБУ) або місцевою військовою адміністрацією. Порядок отримання таких дозволів не стандартизований, але звернення є обов’язковим.
За порушення правил використання повітряного простору у воєнний час передбачена адміністративна та навіть кримінальна відповідальність (за статтями 109-114 Кримінального кодексу України), що може включати позбавлення волі. Це може бути кваліфіковано як колабораційна діяльність, пособництво агресору, диверсія, шпигунство тощо.
В основному дрони під час війни використовуються військовими для розвідки, бойових операцій та інших потреб, пов’язаних з відбиттям агресії.