Проїзні, нові перепустки в пішохідний центр і не тільки. Що зміниться для львів’ян з 1 липня

«Твоє місто» зібрало зміни, які чекають у липні на мешканців Львова.

Фото: Твоє місто


Проїзні абонементи 


Відзавтра, 1 липня, львів’яни можуть придбати місячні проїзні абонементи – студентські та загальні. Вони матимуть необмежену кількість поїздок виключно для їх власників та діятимуть в усіх міських автобусах, трамваях та тролейбусах.  


Наразі придбати абонементи можна буде на транспортні картки ЛеоКарт. А згодом вони стануть доступними і для користувачів додатку LeoCard.


Вартість загальних абонементів – 900 грн, студентських – 450 грн. Абонемент буде діяти як у комунальному, так і в приватному транспорті.


Як придбати і як користуватися читайте тут.


Нові перепустки на площу Ринок


У Львові з 1 липня замість п’яти категорій перепусток почали діяти три, а термін їх дії скоротили до одного року. Так, до 30 червня можна було користуватися старими перепустками, але надалі потрібно використовувати лише оновлений документ.  


Нові перепустки видаватимуться терміном на 1 рік, а не на два – як було раніше.


Детальніше тут.


230 В замість 220. Новий стандарт напруги в електромережах


З 1 липня в Україні офіційно впровадили новий стандарт напруги в електромережах — 230/400 В замість попередніх 220/380 В. Так, вже завтра в Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення.


Як пояснює технічний експерт АТ «Чернігівобленерго» Сергій Переверза, більшість сучасних електроприладів уже адаптовані до нових параметрів напруги, тож замінювати їх не потрібно. Увагу варто звернути на стару техніку — радянського зразка, яку, за потреби, доведеться оновити.


Водночас тарифи для споживачів залишаються незмінними, адже сума в рахунку залежить не від напруги, а від потужності техніки та тривалості її використання.


Більше тут.


Пенсії з 1 липня


З 1 березня 2025 року в Україні провели індексацію пенсій відповідно до постанови Кабміну №209. Йдеться не лише про підвищення виплат, а й про додаткові заходи для підтримки вразливих категорій. Утім, з 1 липня розміри пенсій залишаться без змін.


У липні підвищені виплати зможуть отримати лише дві категорії людей: ті, хто має право на вікову надбавку або допомогу від Всесвітньої продовольчої програми ООН.


Більше тут.


Початок вступної кампанії-2025


Вступна кампанія-2025 починається з 1 липня. Саме з цього дня для абітурієнтів відкривається реєстрація в електронному кабінеті вступника. Прийом заяв про вступ стартує 19 липня і триватиме до 1 серпня.


У вступників є два місяці, щоб обрати бажану спеціальність. Часто одним з критеріїв вибору майбутньої професії стає вартість навчання, адже якщо пройти «на бюджет» не вдасться, потрібно розуміти, чи вистачить грошей на контракт.


Зміна умов відправлень від «Укрпошти»


«Укрпошта» оновила умови приймання відправлень із післяплатою для фізичних осіб. З 1 липня запроваджуються нові ліміти на грошові операції у відділеннях.


З 1 липня ліміти на виплату готівки у відділенні фізособам будуть такими:


  • максимальна сума платіжних операцій упродовж одного календарного місяця – 100 тис. грн;

  • максимальна кількість платіжних операцій упродовж одного календарного місяця – 10 шт.


 


Водночас ліміти на післяплату для фізосіб із виплатою на банківську картку не зміняться:


  • максимальна сума платіжних операцій на день – 29 999 грн;

  • кількість платіжних операцій упродовж одного дня – до 50 шт.;

  • максимальна сума платіжних операцій на місяць – 250 тис. грн;

  • кількість платіжних операцій упродовж одного місяця – до 500 шт.


 


Розширення програми «Доступні ліки»


З 1 липня 2025 року всі аптеки в Україні мають приєднатися до програми Доступні ліки, інакше втратять ліцензії.


У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що з липня всі аптеки зобов’язані укласти відповідний договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).


На практиці це означає, що тепер отримати ліки безоплатно чи з частковою доплатою за цією програмою можна буде в будь-якій аптеці. Раніше в обовʼязковому порядку до програми були приєднані лише аптеки, розміщені в лікарнях.


Хто більше не отримуватиме допомогу для ВПО


В Україні внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть отримувати фінансову допомогу, але для цього необхідно мати офіційний статус і довідку про взяття на облік.


У квітні уряд оновив правила. Тепер, якщо людина перебуває за кордоном понад три місяці без вагомих причин – її статус ВПО анулюють, а довідку скасують. Відповідно, такі особи втратять право на грошові виплати.








Джерело