Польща може прийняти наступну міжнародну конференцію з відновлення України

Цьогорічна конференція в Римі є четвертою після зустрічей у Швейцарії, Великій Британії та Німеччині.

Про це повідомляє PAP, пише DailyLviv.com. Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає дуже ймовірним, що підсумком конференції з питань відновлення України, яка триває в Римі, стане рішення провести наступний захід у Польщі вже наступного року. “І ми зробимо так, аби світ побачив, де знаходиться центр організації допомоги”, – заявив він.

Прем’єр-міністр Туск назвав переговори, що відбуваються в Римі в четвер, “дуже багатообіцяючими”. “У нас тут дуже велика група польських підприємців, польських державних компаній, є дуже конкретні інтереси”, – пояснив він.

Він додав, що у нього ще попереду розмова з президентом України Володимиром Зеленським. “Я очікуватиму таких рішень, які полегшать, а не ускладнять польським компаніям, які хочуть вести спільний бізнес в Україні з українцями”, – сказав він.

Прем’єр-міністр Польщі зазначив, що завдяки роботі урядового уповноваженого з питань відновлення України Павла Коваля, цілком ймовірно, що одним із підсумків конференції стане рішення про проведення наступного форуму саме в Польщі. “І ми організуємо це так, щоб світ побачив, де насправді знаходиться центр не лише допомоги Україні, а й співпраці бізнесу та великих інвестицій”, – підкреслив голова польського уряду.

На запитання, коли саме відбудеться наступна конференція, Туск відповів, що приблизно через рік.

Раніше під час виступу на конференції голова польського уряду заявив, що настав час відкрити нову главу відбудови України в умовах миру. “Наша совість не може бути спокійною, поки Володимир Путін щоночі атакує мирне населення; закінчення цієї війни має бути нашою спільною метою”, – додав він.

Цьогорічна конференція в Римі є четвертою після зустрічей у Швейцарії, Великій Британії та Німеччині. Вони мають на меті сприяти швидкій реконструкції, відродженню та модернізації України, яка стала об’єктом російського вторгнення понад три роки тому, а також привернути увагу світової громадської думки до необхідності надання допомоги Києву та мобілізації зусиль й іноземних інвестицій для цього. 



Джерело