Найбільше жертв нещодавньої аномальної спеки в Мілані, Парижі та Барселоні

У містах Європи від спеки померло кілька тисяч людей.

Про це повідомляє DW, пише DailyLviv.com. Зміни клімату на дві третини збільшили надмірну смертність від спеки у великих європейських містах. Найбільше жертв нещодавньої аномальної спеки зафіксовано в Мілані, Парижі та Барселоні.

Упродовж нещодавньої хвилі екстремально спекотної погоди у 12 великих європейських містах зафіксовано на 2,3 тисячі смертей вище за звичні показники, довели дослідники Імперського коледжу Лондону та Лондонської школи гігієни та тропічної медицини. З них – 1500 смертей (близько 65 відсотків) у період з 23 червня по 2 липня були пов’язані з підвищенням температури, спричиненим глобальними змінами клімату, вважають автори дослідження, опублікованого в середу, 9 липня, Глобальною радою зі стратегічних комунікацій (GSCC) у Брюсселі.

Лише в Мілані у спекотні дні кінця червня – початку липня померло на 499 людей більше, ніж зазвичай, у Парижі – 373, а в Барселоні – 340. Згідно з проведеними вченими розрахунками для окремих міст, із 1212 цих смертей 838 були пов’язані зі змінами клімату.

Без антропогенних змін клімату в 11 з 12 міст, за якими були вивчені дані про надлишкову смертність, температура повітря минулого тижня була б на 2-4 градуси нижчою, переконані автори дослідження. Крім Мілана, Парижа та Барселони, йдеться про Лондон, Рим, Мадрид, Афіни,  Будапешт, Загреб, Франкфурт-на-Майні та Лісабон.

Переважна більшість зареєстрованих смертельних випадків через спеку (88 відсотків) припадає на населення старшого віку (від 65 років). Причім значна частина смертей, пов’язаних з високими температурами, особливо серед літніх людей, залишаються неврахованими, зазначають експерти.

Автори дослідження наголошують, що аномально високі температури не менш смертоносні, ніж інші кліматичні катастрофи, і називають їх “тихими вбивцями”, особливо для людей із серцево-судинними захворюваннями, діабетом, респіраторними захворюваннями, а також для літніх осіб.

Хвиля екстремальної спеки минулого тижня забрала більше життів, ніж руйнівні повені останніх років, які призвели до загибелі сотень людей, зазначається далі.

Хоч спека не залишає після себе руйнувань, як великі пожежі чи шторми, але дослідження показує, наскільки небезпечним є поточний рівень глобального потепління на рівні 1,3 градуса, зазначає еколог з Імперського коледжу Лондону Бен Кларк. Він нагадує, що ще до кінця поточного століття може бути досягнута позначка в 3 градуси, що спричинить ще інтенсивніші хвилі спекотної погоди.



Джерело