Він також вважає, що інвестиції в нерухомість Чорногорії і Хорватії – це також добрий варіант, але дуже дорогий.
Про це повідомив львівський рієлтор Роман Андрусяк, пише DailyLviv.com.
Він щойно повернуся з короткої робочої поїздки у Болгарію і розповів про головні тенденції на тамтешньому ринку нерухомості з проєкцією на українського інвестора.
“У день приїзду зайшов з болгарським партнером в один зі житлових комплексів на Сонячному березі.
«Добрий день, Романе» – чую.
«Вітання львівʼянам» – відповідаю.
«Ти не дивуйся, тут українців багато мешкає і рієлторів понад 30 з України» – каже колега.
За словами Романа Андрусяка, порівняно з минулим роком ціни на болгарську нерухомість виросли на 15-20 відсотків. Болгарія увійшла у Шенгенську зону. З 1 січня 2026 року – зона євро. Ціни зростуть.
“Українці активно інвестують. Найбільшою популярністю користуються апартаменти вартістю до 60.000 євро. Розлітаються, як гарячі пиріжки. Купують як новобуди, так і вторинний ринок. Росіян майже нема. Їм заборонили вʼїзд транспортом, візові обмеження. Їх місце зайняли українці, які відривають тут кафе, ресторани, магазини, перукарні. Українська мова скрізь! Якщо російська, це теж наші, які ще не перейшли на державну”,- ділиться враженнями рієлтор.
Щоб купити апартаменти, пояснює Роман Андрусяк, слід оформити тимчасовий захист і відкрити рахунок у банку. Але все ускладнюється з кожним роком. Банк вимагає підтвердження коштів, які поступають на рахунок адвоката. Практично всю роботу веде адвокат. Нотаріус – символічно. Документи на право власності отримаєте через тиждень після реєстрації у всіх установах.
“Інвестиції у болгарську нерухомість вважаю одними з найкращих. Два роки вивчав цю тему. Болгари добре ставляться до українців, ми не маємо з ними давніх історичних непорозумінь, на відміну від поляків чи угорців. У країнах, які межують з Україною, сталення до українців може змінюватися”,- підсумовує львівський рієлтор.
Він також вважає, що інвестиції в нерухомість Чорногорії і Хорватії – це також добрий варіант, але дуже дорогий.
“Після маршу єгипетських солдатів 9 травня у москві про інвестиції у єгипетську нерухомість краще забути. Балі, Таїланд не дають українцям права власності на житло. Оренда земельної ділянки. І все”, – аналізує ситуацію щодо купівлі нерухомості в інших країнах львів’янин.
Нагадаємо, важливо зареєструвати право власності на нерухоме майно, якщо громадяни набули його до 2013 року.