Контроль на польсько-німецькому кордоні триватиме до 5 серпня

А запроваджені в 2023 році перевірки на кордоні з боку Німеччини призводять до збільшення кількості мігрантів, повернутих до Польщі.

Про це повідомляє PAP, пише DailyLviv.com. Канцлер ФРН Фрідріх Мерц відповідав на запитання журналістів під час щорічної літньої пресконференції, на якій обговорюються досягнення федерального уряду та виклики, що стоять перед ним.

Відповідаючи на запитання про ситуацію на польсько-німецькому кордоні, канцлер запевнив про “тісну співпрацю” між Варшавою та Берліном у цьому питанні. 

Він визнав: “Я радий, що Польща проводить прикордонні перевірки”.

Політик з ХДС додав, що “всі згодні з необхідністю збереження Шенгенської зони”. Він також запевнив, що перевірки, які здійснює Німеччина, мають тимчасовий характер.

Водночас він попередив про потоки “організованої міграції” через Росію, Білорусь, Польщу та Литву до Німеччини. На думку Мерца, цьому слід протидіяти саме за допомогою прикордонного контролю.

З жовтня 2023 року Німеччина проводить прикордонні перевірки з Польщею. Такі дії офіційно викликані потребою у зупинці нелегальної міграції.

З польського боку прикордонний контроль було поновлено 7 липня, і він триватиме до 5 серпня. Прем’єр-міністр Дональд Туск заявляв, що таке рішення необхідне для зменшення неконтрольованого потоку мігрантів.

Отримані PAP дані німецької поліції свідчать, що запроваджені в 2023 році перевірки на кордоні з боку Німеччини призводять до збільшення кількості мігрантів, повернутих до Польщі, попри зменшення кількості зафіксованих нелегальних в’їздів.

До теми: З початку Великої війни на кордоні затримали 49 тисяч втікачів

Кількість осіб, повернутих з Німеччини до Польщі у 2023 році, становила 1711. Роком пізніше в’їзд до ФРН було відмовлено 9387 разів. Цього року до травня – 2765 випадків.

У 2023 році німецькі служби задокументували 11 881 випадок нелегального перетину кордону особами, які подорожували через Білорусь. У 2024 році таких випадків було 4888, а від початку року до травня – 536.

До теми: У ПП на кордоні з Польщею збільшено кількість нарядів у пікові години

У п’ятницю в Баварських Альпах проходить саміт з питань надання притулку, організований міністром внутрішніх справ ФРН Александром Добріндтом (ХСС). Серед варіантів, які розглядаються Німеччиною, можливість повернення шукачів притулку до країни, де в нього є родичі, а також укладення угод із третіми країнами (за зразком домовленості між ЄС і Туреччиною 2016 року). У саміті бере участь міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Томаш Сємоняк. 

До теми: Вступ України в ЄС до 2034 року малоймовірний – Мерц

Ніби пів Львова перетнуло Державний кордон у Львівській області за перший тиждень липня



Джерело