Середня тривалість життя українців складає 65-70 років, а середній вік бджолярів – 80-85 років. Чому пасічники живуть довше, думки різні.
Своїми спостереженнями з DailyLviv.com поділився відомий львівський апітерапевт з багаторічним практичним стажем Іван Пилипчук.
“Багато вчених впевнені в тому, що, працюючи цілий день над вуликом, пасічники отримують біопотенціал від гудіння та руху бджіл, вдихають цілюще іонізоване повітря з вулика, що насичене запахом продуктів бджільництва (прополісу, воску, маточного молочка та ін.), нектару та пилку квітів рослин.
Звичайно що в цьому є вагоме, раціональне зерно. Але дуже цікавим є той факт, що професійного рівня пасічники діляться на дві категорії: ті, що не бояться вжалень і працюють з ними без спеціальних засобів захисту тіла, використовуючи лише лицеву сітку, та ті, що не терплять вжалювань бджіл. Друга категорія для захисту тіла одягає бджолярський костюм зі щільної тканини, шкіряні пасічні рукавиці та лицеву сітку. Такий захист гарантує, що впродовж робочого дня жодна бджола не повинна вжалити.
Спостерігаючи тривалий час за цими двома групами пасічників, вдалося зауважити, що пасічники першої групи, які не захищені від вжалень, є довгожителями, на відміну від пасічників другої групи. Постає запитання: в чому таємниця такого феномену? Мабуть, він захований у бджолиній отруті.
Апітоксин – живий біохімічний «організм», який функціонує так мільйони років. Усі його активні речовини, а їх понад 50, так ідеально сформовані та збалансовані між собою, що функціонувати в такому складі можуть лише в отруті. Кожна речовина в складі отрути має свою чітку функцію. Всі компоненти живої отрути, які в процесі вжалення проникають в організм людини, є “своїми” та ідеально “вписуються” у фізіологічні процеси людського організму.
Натомість активні речовини отрути, які окремо виокремлені з неї в чистому вигляді, демонструють зовсім інші фізіологічні та лікувальні властивості, ніж у її складі, а біохімічний синтез таких речовин для фармацевтичної промисловості втратив доцільність. Компоненти бджолиної отрути діють на клітини тканин організму як природні ліки.
Під час роботи на пасіці, в процесі робочого дня, пасічники можуть отримувати по кілька десятків вжалень без жодних скарг на погіршення самопочуття, кратність вжалень в одну і ту ж ділянку тіла може сягати сотні разів і жодних патологічних змін на цих ділянках не виникає. Навпаки ці ділянки тіла ідеально омолоджують. В чому таємниця такої дії бджолиної отрути?
З’ясувалося, що бджолина отрута абсолютно вибірково впливає на клітини організму які:
– фізично або хімічно пошкоджені;
– старі (сенесцентні);
– вражені мікроорганізмами (в т. ч. вірусами);
– мутовані або потенційно злоякісні.
Бджолина отрута впливає на ці клітини – розчиняє їхню оболонку і внутрішній вміст клітин потрапляє у міжклітинну рідину й використовується як поживна речовина. Різні клітини тканин організму уражаються дуже часто і можна чітко порівняти – як іде процес відновлення з різними медичними препаратами, а як при лікуванні бджоловжалюванням.
При апітерапії, після зруйнування оболонки пошкоджених клітин, лікування проходить досить швидко. А при лікуванні медичними препаратами оболонка пошкоджених клітин не руйнується, і як вони вилучаються з ушкодженої ділянки тіла невідомо, тому лікування триває значно повільніше. Процес руйнування ушкоджених клітин бджолиною отрутою – явище доведене і вивчене. Інші методи лікування оболонку клітини не руйнують, а вбивають їх і виводять в міжклітинну рідину.
У кожної людини з дитинства нові клітини народжується, а старі видаляються. Цей процес закономірний і обов’язковий та називається апоптоз – керований природний процес, що дає змогу видаляти пошкоджені чи мертві клітини і формувати нові. Без видалення фізіологічним методом старих клітин неможливо щоб прижились молоді клітини. Це стосується всіх органів і систем організму.
Як в кожної людини упродовж життя у величезній кількості видаляються старі клітини і замінюються на молоді – процес загадковий. Від цього процесу залежить як буде розвиватись організм. Може наставати швидке старіння, а може бути повільне старіння (довгожителі). Спосіб життя при цьому є дуже важливим, але головне значення має генетика та все інше, що формує спадковість. Спостерігаючи десятки років за професійними бджолярами, нам вдалося встановити, що вони живуть на 15-25 років довше, ніж інші люди – незалежно від групи населення, де вони проживають.
Можна зробити логічний висновок, що бджолина отрута має фантастичне значення для омолодження тканин, зменшення ризику вікових хвороб та продовження життя на багато років. На підставі свого понад 50-річного апітерапевтичного досвіду я переконаний, що вчені-медики та бджолярі повинні б подумати, як цей висновок донести кожній людині, тому що наукових досліджень на цю тему не проводились і не було наукових публікацій в наукових виданнях, а коли нема наукової думки, то й суспільна думка теж не формується”, – розповів Іван Пилипчук.
До теми: Феномен бджолиної отрути і болю, які лікують
Львівський метод лікування бджолами презентували на науковій конференції у Польщі