Повітряні Сили ЗСУ у липні припинили інформувати населення про злети російських стратегічних бомбардувальників

Востаннє таке попередження було опубліковане ще 28 червня 2025 року.

Такими є результати аналізу повідомлень від Повітряних Сил Збройних Сил України у соціальних мережах, пише DailyLviv.com. Востаннє ще 28 червня, за повідомленням ПС ЗСУ, було зафіксовано активність трьох бортів Ту-95МС з аеродрому “Олєнья” (Мурманська область РФ), що здійснюють політ у південно-східному напрямку.

“У разі ракетної загрози та пусків крилатих ракет повідомимо додатково. Не ігноруйте сигнали повітряної тривоги!” – йшлося у цьому останньому такому повідомленні ПС ЗСУ. 

Відтоді Повітряні Сили ЗСУ повідомляють уже лише про появу крилатих ракет у повітряному просторі України. А неофіційне інформування про злети, запуски крилатих ракет Х-101 і згодом приземлення російських стратегічних бомбардувальників цілком перейшло до моніторингових каналів. Інколи вони далекоглядно вгадують маневри російських стратегічних бомбардувальників, а деколи – помиляються. 

За приблизними підрахунками у липні російські борти – без попереджень про це у соціальних мережах від Повітряних Сил ЗСУ – запустили понад 50 крилатих ракет Х-101. У тому числі 15 – минулої ночі.

Нагадаємо, що в червні російські літаки Ту-95МС, Ту-160 і Ту-22М загалом здійснили запуск по території України понад сотні крилатих ракет Х-101/Х-55СМ, з яких 93 було знищено українськими засобами ППО і авіацією.

Не згадуючи у липні жодним словом про стратегічні бомбардувальники, Повітряні Сили ЗСУ постійно повідомляли про швидкісні цілі, загрози застосування балістичного озброєння, пуски керованих авіаційних бомб, злети і приземлення МіГ-31К – носія аеробалістичної гіперзвукової ракети Х47М2 “Кинджал”.

Про всі причини призупинення інформування про злети і маневри ворожих стратегічних бомбардувальників, можливо, розкажуть військові експерти. Найпростіші ж пояснення два: або ворог навчився приховувати від ЗСУ польоти своєї далекої авіації, або вона перестала бути у цьому випадку далекою, і літаки тепер швидко набирають висоту 6-12 км та крейсерську швидкість, чого їм достатньо, щоб здійснити запуски крилатих ракет Х-101. За різними даними, для цього, наприклад, Ту-95МС потрібно мінімально від 20 до 40 хвилин. 

Відкритим залишається питання партнерської допомоги для ЗСУ від космічної розвідки західних країн, насамперед США, яка за будь-яких маневрів російських бомбардувальників мала б бачити їх та фіксувати запуски ракет. 

До теми: Якими ракетами Росія у ніч на 19 липня атакувала Україну

Понад 300 ударних дронів і більше ніж 30 ракет атакували вночі Україну

Ворожий удар по Львову. Москаленко розповів про ліквідацію наслідків



Джерело